Strona główna / Blog / Niezbędne porady pozwalające szybko schudnąć bez efektu jojo?

Niezbędne porady pozwalające szybko schudnąć bez efektu jojo?

Stosujesz kolejną dietę „cud”, odmawiasz sobie niemal wszystkiego i dzięki temu w krótkim czasie udaje Ci się zrzucić dodatkowe kilogramy? Jesteś wniebowzięta/y, jednak Twoja radość nie trwa zbyt długo, bo po zaprzestaniu diety utracone kilogramy bardzo szybko powracają i to z nawiązką? Taka sytuacja zdarza się w Twoim przypadku na okrągło i nie wierzysz już w to, że jakakolwiek dieta działa i możesz schudnąć? Przeczytaj poniższe porady, które pozwolą Ci znacznie przyspieszyć proces odchudzania, jednak co ważne utracone kilogramy już nigdy nie powrócą, a Ty będziesz cieszyć się wymarzoną sylwetką przez długi, długi czas! Wystarczy, że zastosujesz się do naszych wskazówek – najlepiej do wszystkich naraz, wtedy szybki i zadowalający rezultat jest gwarantowany!

Regularne spożywanie posiłków

Niemal wszyscy dietetycy oraz osoby prowadzące aktywne tryb życia na okrągło próbują nas przekonać, że podstawą zdrowego odżywiania jest regularne spożywanie posiłków. Najlepiej jest w ciągu dnia zjadać 4-5 małych porcji pełnowartościowego jedzenia w odstępach 2-3 godzin. Najważniejsze, aby śniadanie jeść do godziny po przebudzeniu, a ostatni posiłek do dwóch godzin przed pójściem spać. Dzięki regularnemu dostarczaniu do organizmu energii w postaci jedzenia, nie będziemy odczuwać głodu, a organizm na bieżąco będzie wykorzystywał energię bez konieczności odkładania zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.

Unikanie diet, które są męczące

Cudownych diet jest mnóstwo, a tak naprawdę ciągle powstają jakieś „pewne nowości” w tej kwestii. Niestety bardzo często te diety są wręcz katorgą dla osób odchudzających się i podczas ich stosowania, wszyscy niemal marzą, aby się wreszcie zakończyły i można było znów „normalnie” zacząć jeść. Właśnie przez takie podejście szybko pojawia się efekt jo-jo. Nie należy stosować restrykcyjnych diet, które często wręcz stanowią zagrożenie dla naszego organizmu. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zdrową, pełnowartościową oraz smaczną dietę, a raczej sposób odżywiania, który już na zawsze zostanie wprowadzony do codziennego jadłospisu.

Systematyczne zmniejszanie kalorii

Szczególnie osoby ze sporą nadwagą oraz otyłością powinny oczywiście zmniejszyć ilość spożywanych posiłków, jednak w żadnym wypadku nie można po prostu tak z dnia na dzień diametralnie ograniczyć dostarczany do organizmu pokarm. Dla bezpieczeństwa oraz skutecznego odchudzania powinniśmy systematycznie zmniejszać kalorie w posiłkach, aż do momentu uzyskania niezbędnej dla naszego organizmu, sylwetki, stylu życia – ilości kalorii (można wyliczyć ją za pomocą specjalnego kalkulatora kalorii dostępnego na wielu stronach internetowych).

Aktywność fizyczna

Bez aktywności fizycznej trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące efekty odchudzania. Liczy się każdy, nawet najmniejszy wysiłek. Można zacząć od zwykłego spaceru, czy też wybierania schodów zamiast windy itp. Ważne jednak, aby wysiłek był regularny (najlepiej wykonywany każdego dnia). Z czasem można stopniowo zwiększać długość wysiłku oraz jego intensywność.

Stosowanie odpowiednich suplementów

Zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna to podstawa skutecznego odchudzania. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów takich jak Silvets, czy też African Mango można przyspieszyć oraz osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Ważne, aby były to naturalne preparaty, polecane przez innych klientów. Przygotowaliśmy ranking tabletek na odchudzanie, który pozwoli podjąć Ci właściwy wybór przy poszukiwaniu najlepszego suplementu diety wspomagającego odchudzanie.

Dodaj komentarz