Strona główna / Blog / Naturalne właściwości odchudzające jagody acai i zielonej herbaty

Naturalne właściwości odchudzające jagody acai i zielonej herbaty

Jagoda acai oraz zielona herbata to bez wątpienia dwa najbardziej popularne obecnie składniki preparatów wspomagających odchudzanie. Nie tylko sami producenci doceniają ich cenne właściwości, ale przede wszystkim to sami konsumenci usilnie poszukują suplementów diety na odchudzanie, które zawierają w swoim składzie jagodę acai lub zieloną herbatę, albo najlepiej i jedno i drugie. Poniżej przedstawione zostały cenne właściwości jagody acai oraz zielonej herbaty dla wszystkich osób, które marzą o idealnej sylwetce i zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Czym są jagody acai?

Jagoda acai cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, jednak te owoce rosną jedynie w Ameryce Południowej. Przez długi czas jagody były więc jedynie wykorzystywane przez plemiona zamieszkujące dorzecze Amazonki, jednak dzięki badaniom dr Alexandra Schaussa o korzystnych dla organizmu właściwościach acai dowiedział się cały świat. Jagody acai zawierają witaminy E, C, B1, B2, B3,fosfor, wapń, potas, białko, kwas omega-6, kwas omega-9 i wiele przeciwutleniaczy (antyoksydantów). Dzięki tak unikalnemu składowi jagody acai wykazują niezwykle cenne właściwości lecznicze dla naszego organizmu (pomagają w leczeniu wielu chorób i schorzeń, poprawiają ogólna kondycję organizmu), ale także właściwości odchudzające przez co znacznie łatwiej i skuteczniej jest zrzucić zbędne kilogramy oraz osiągnąć odpowiednią wagę.

W jaki sposób jagody acai wspomagają odchudzanie?

Zawarte w jagodach przeciwutleniacze pomagają w usuwaniu z organizmu szkodliwych toksyn, natomiast błonnik skutecznie wspomaga proces trawienia żywności. Warto również dodać, iż jagody acai należą do termogeników, tzn. podwyższają ogólną temperaturę ciała wykorzystując przy tym energię z tkanki tłuszczowej, co znacznie przyspiesza proces odchudzania.

Zobacz najlepsze preparaty z jagodami acai w naszym rankingu tabletek na odchudzanie.

Zielona Herbata i jej niesamowite właściwości

Zielona herbata ma nieocenione właściwości, które wspomagają leczenie przeróżnych dolegliwości, a także zapobiegają ich występowaniu. Od jakiegoś czasu zielona herbata jest również wykorzystywana jako element diet odchudzających – stosowana jest w formie naparu lub tabletek. Zielona herbata, dzięki swoim właściwościom nie tylko skutecznie pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale również wspomaga kontrolować i zachować prawidłową wagę.

zielona herbataPrzejdźmy więc do konkretnego omówienia właściwości odchudzających zielonej herbaty. Otóż po przeprowadzeniu wielu badań, wykazano, iż ten zielony, smaczny napój przyspiesza przemianę materii oraz wykazuje właściwości przyczyniające się do spalania tkanki tłuszczowej – to wszystko powoduje, że osoby zażywające zieloną herbatę skutecznie pozbywają się zbędnych kilogramów.

Oczywiście oprócz zielonej herbaty, warto jest równocześnie stosować odpowiednią dietę oraz prowadzić aktywny tryb życia, bowiem tylko wtedy można osiągnąć w pełni zadowalające efekty – poziom spalania tłuszczu w takiej sytuacji można zwiększyć nawet o 17 procent (w porównaniu do niestosowania zielonej herbaty). Dodatkowo, zielona herbata obniża również poziom lipidów, poprawia tolerancję wysiłku oraz sprawia, że szybciej regenerujemy się po ćwiczeniach. Co więcej, zielona herbata skutecznie pomaga także zwalczyć uczucie łaknienia, przez co po jej wypiciu o wiele dłużej odczuwamy uczucie sytości. Zielona herbata ma także właściwości oczyszczające i jej picie skutecznie obniża ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Dodaj komentarz