Strona główna / Blog / Jak Anna Lewandowska zaleca się odżywiać podczas odchudzania?

Jak Anna Lewandowska zaleca się odżywiać podczas odchudzania?

Anna Lewandowska – polska sportsmenka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym, żona najbardziej utalentowanego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego, wydała swoją książkę „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”, a także od wielu lat prowadzi własnego bloga, na którym umieszcza wiele cennych wskazówek i porad dla wszystkich osób, które prowadzą zdrowy i aktywny tryb życia. Na jej stronie można znaleźć zarówno przykładowe ćwiczenia na poszczególne partie ciała, ale także wiele przepisów i informacji o dietach, zdrowych produktach itp. Dziś przedstawimy informacje na temat diety dla osób odchudzających według Anny Lewandowskiej.

„Sztuka odchudzania” Anny Lewandowskiej

Na blogu Anny Lewandowskiej można znaleźć kilka wskazówek dla osób odchudzających się. Oto najważniejsze z nich:

  • schudnij przede wszystkim dla zdrowia – nie od dziś wiadomo, że nadwaga przyczynia się do powstawania równych chorób i schorzeń,
  • walkę z nadwagą rozpocznij od spisywania przez tydzień wszystkiego co zjadasz i wypijasz (liczą się nawet niewielkie „grzeszki”), taki obraz przedstawi Ci dokładnie dlaczego nie możesz schudnąć, gdzie popełniasz błąd oraz co musisz zmienić,
  • wyznacz sobie realny cel w kwestii ilości zrzucanych kilogramów oraz czasu w jaki chcesz tego dokonać np. 4 kg w miesiąc,
  • ważna jest motywacja oraz nastawienie – odchudzanie nie może być męczarnią (wtedy efekt jojo jest zagwarantowany),
  • połącz odpowiednią dietę z ćwiczeniami,
  • komponuj posiłki zwracając uwagę na indeks glikemiczny produktów i wybieraj te mniej kaloryczne.

Jakie produkty poleca Anna Lewandowska?

Komponowanie posiłków musi być ściśle dostosowane do stopnia aktywności fizycznej danej osoby. Podstawą jadłospisu Anny Lewandowskiej są zdrowe, przede wszystkim niskokaloryczne produkty, bogate w witaminy i mikroelementy.

Dieta Anny opiera się na spożywaniu pięciu posiłków dziennie, w tym trzy powinny być główne zjedzone do syta. Regularne jedzenie powoduje, że wydziela się więcej enzymów trawiennych, a metabolizm znacznie przyspiesza. Anna Lewandowska zwraca również szczególną uwagę na indeks glikemiczny i wybiera produkty o indeksie poniżej 50. W kwestii napojów poleca wodę niegazowaną z cytryną, pitą najlepiej 15 minut przed posiłkiem lub godzinę po nim.

„Prezent dla wątroby” – tak Anna nazywa szklankę ciepłej wody z cytryną, którą pije codziennie tuż po przebudzeniu – taki napój pobudza trawienie, niszczy drobnoustroje, a także wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Śniadanie Lewandowskiej – to zwykle płatki owsiane zalane wcześniej wodą (gotowanie zwiększa indeks glikemiczny). Do płatków dorzuca świeże owoce.

Co na przekąskę? Koktajle owocowe, np. z arbuza, melona i borówki amerykańskiej.

Przykładowy jadłospis Anny Lewandowskiej

Śniadanie: płatki z owocami

Obiad: krem z cukinii i kasza jaglana z indykiem i warzywami

Kolacja: sałatka z bakłażanem, pomidorem i rukolą.

Więcej przykładowych posiłków, które można spożywać jako główne dania oraz przekąski można znaleźć na blogu Lewandowskiej oraz na jej fanpage-u na facebooku. Co ciekawe, Anna proponuje także wiele smacznych i zdrowych słodkich przysmaków – to coś dla osób, które są na diecie, jednak trudno im zrezygnować ze słodkości. Zanim zaczniesz się odchudzać, skorzystaj także z naszych porad.

Dodaj komentarz