Strona główna / Dieta Śródziemnomorska

Dieta Śródziemnomorska

Istnieje wiele rodzajów diet, natomiast nie każde są przeznaczone dla osób z większą nadwagą dlatego też jeśli decydujesz się schudnąć zdecyduj się na dietę która jest zdrowa, a zarazem świetnie wpływająca na odchudzanie. Jedną z nich jest dieta śródziemnomorska. Wszystkie posiłki w tej diecie są w pełni bogate w wszelkiego rodzaju składniki odżywcze, wpływające na poziom cholesterolu, dzięki czemu oprócz uzyskania ładnej figury, zadbasz maksymalnie o swoje zdrowie.

Dieta Śródziemnomorska opiera się na spożywaniu w szczególności dużej ilości owoców, warzyw, a także kasz i makaronów w częstym połączeniu z rybą, owocami morza, oraz pełnoziarnistego pieczywa. Odpowiednio dobrane tego typu posiłki sprawiają, że organizm otrzymuje duże ilości błonnika, oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Powodując przy tym zwiększenie procesu trawiennego, w efekcie końcowym powodując regularne zrzucanie nadwagi.

Dietę Śródziemnomorską określa się jako lekkostrawną, dlatego też jest często stosowana przez osoby mające problemy żołądkowe, czy też chcące zmniejszyć poziom cholesterolu. Istotne jest, aby w momencie kiedy pragniesz odchudzać się z tą dietą maksymalnie ograniczyć spożywanie mięsa, zaznaczając przy tym, że wieprzowinę należy wyłączyć całkowicie z spożywanych posiłków. Potrawy w diecie śródziemnomorskiej przygotowywane są na parze, ruszcie, czy też w specjalnej folii do pieczenia.Ponadto nie należy zapominać o tym, aby unikać tłuszczy między innymi masła, w jego miejsca można zdecydować się na przykład na oliwę z oliwek, która zawiera bardzo dużo ilość kwasów omega, dlatego też możemy używać ją w większości dań, które sobie przygotowujemy będąc na diecie pochodzącej z południa Europy.

W momencie podjęcia decyzji o odchudzaniu się z dietą śródziemnomorską spożywaj w szczególności następujące posiłki:

– ryby, ponieważ zawierają bardzo dużo ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych,

– owoce, a także warzywa, które są świetnym źródłem witamin, oraz wszelkiego rodzaju minerałów dobrze wpływających na procesy trawienne i nie tylko,

– makarony, ryż, kasze, oraz ciemne pieczywo, ponieważ w tego rodzaju pokarmie występuje dużo białka, oraz błonnika,

– suszone owoce, oraz orzechy świetne a co najważniejsze naturalne źródło tłuszczów.

Będąc na tej diecie staraj się unikać następujących posiłków:

– białe pieczywo

– czerwone mięso

– tłuste białe mięso

– słodycze, oraz wszelkiego rodzaju produkty zawierające dużą ilość cukrów.

Optymalna dieta dla każdego

Bez względu na to jaką masz nadwagę i ile pragniesz schudnąć to właśnie dieta śródziemnomorska została określona jako jedna z najbardziej zbilansowanych pod względem posiłków w niej występujących. Dlatego też będąc na tej diecie masz pewność, że na każdym jej etapie nie będziesz czuć się przemęczona, czy też często głodna, a wszystko to dzięki odpowiednio dobranym składnikom odżywczym. Oczywiście decydując się na odchudzanie warto też pamiętać o wspieraniu swojego odchudzania najlepszymi suplementami diety, a także aktywnością fizyczną.

Dodaj komentarz