Strona główna / Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca

Na wstępie warto zaznaczyć iż większość posiłków, które spożywamy każdego dnia zawierają w sobie dużo chemii, która dostaje się niestety do organizmu. Mimo, że możesz być wśród osób, które unikają takiej żywności, to i tak nie da się jej całkowicie wyeliminować z produktów, które spożywasz. Oczywiście organizm ludzki wszelkiego rodzaju szkodliwe substancje usuwa poprzez naturalne procesy, natomiast często ilość takich substancji jest na tyle duża, że organizm nie nadąża z ich eliminowaniem, dlatego też w tym momencie warto zdecydować się od czasu do czasu na dietę oczyszczającą organizm.

Wiele produktów dostępnych dla każdego, posiada możliwości oczyszczające organizm, dlatego też powstało wiele diet mających na celu oczyścić organizm z niepotrzebnych toksyn. Różnią się one produktami, a także czasem ich stosowania. Najbardziej drastyczną jest dieta owocowa, która opiera się wyłącznie na jedzeniu owoców, a także piciu dużej ilości wody, jest ona polecana w szczególności osobom, które myślą o tym, aby schudnąć do 5-6 kilogramów. Dlatego też w tym artykule przedstawimy dietę 10 dniową na oczyszczanie organizmu, która ma wielu zwolenników.

dieta lekkostarwna

Decydując się na dietę 10 dniową oczyszczającą organizm, możemy mieć pewność, że uda się pozbyć wielu kilogramów, niestety jej minusem jest bardzo mała ilość spożywanych kalorii tj. 700- 900 kalorii dziennie. Dlatego też istotne jest, aby na etapie odchudzanie z tą dietą oczyszczającą zniwelować maksymalnie wysiłek fizyczny, co ułatwi utrzymanie się na tej diecie przez kilka tygodni bez głębokiego odczucia głodu, a także przemęczenia.

Dzień 1-2

W tym okresie spożywamy wyłącznie owoce. Na początek dnia zaleca się wypicie dużej ilości świeżo wyciskanego soku z grejpfruta, bądź pomarańczy. Kolejnym krokiem, który jest ważny na tej diecie jest spożywanie owoców w przeciągu dnia, wśród wielu osób popularne jest spożywanie winogron, jabłek czy też arbuza. Ilość owoców jaką spożyjemy w ciągu dnia nie posiada limitu. Istotne jest jedynie aby w godzinach wieczornych unikać owoców z bardzo dużo zawartością cukrów.

Dzień 3-8

W tych dniach stopniowo wprowadzamy warzywa do swoich codziennych posiłków. Na początku dnia zaleca się spożywać owoce, natomiast w porze obiadowej posiłek zawierający w sobie dużo warzyw, ostatnim posiłkiem jest kolacja, gdzie warto połączyć ze sobą takie warzywa jak brokuł, marchew, bądź kalafior i przygotować to na parze. Oczywiście w ciągu dnia, kiedy odczuwamy głód można spożywać owoce, które zostały wymienione w dniach 1-2.

Dzień 9-10

Ostatnie dni z dietą oczyszczającą nie różnią się specjalnie od tego co stosowaliśmy w pierwszej fazie. Jedynie dodatkowo zaleca się dołączyć jogurt musli w porze obiadowej, natomiast jeśli chodzi o kolację zaleca się zjeść pierś z kurczaka, a także warzywa oczywiście przygotowane na parze.

W momencie kiedy zakończonym 10 dniowy proces oczyszczający organizm należy stopniowo wprowadzać do naszych posiłków wszelkiego rodzaju mięsa, a także ryby nie zawierającego dużej ilości tłuszczu. Ponadto ważne jest, aby regularnie spożywać warzywa i owoce najlepiej wpływające na organizm są to dania przygotowywane na parze.
Dieta oczyszczająca 10 dniowa mimo, że często jest odbierana jako głodówka, świetnie wpływa na pozbycie się kilku kilogramów, a także ogólną poprawę zdrowia i samopoczucia. Dlatego też warto raz na jakiś czas zadbać o oczyszczanie organizmu z toksyn.

Przeczytaj także o działaniu diety śródziemnomorskiej.

Dodaj komentarz