Strona główna / Dieta Norweska

Dieta Norweska

Dieta Norweska jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Norwegii a dokładniej z Oslo, gdzie została opracowana przez tamtejszych specjalistów zajmujących się dietetyką. Obecnie cieszy się dużo popularność, także w naszym kraju, wynika to z wysokiej skuteczności jaką za sobą niesie. Decydując się na dietę norweską możliwe jest zrzucanie nawet 10 kg w przeciągu 14 dni, istotne jest, aby być wytrwałym w przeciągu tych dwóch tygodni, gdyż nawet jeden dzień przerwy może spowodować nie zadowalające efekty końcowe odchudzania.

dieta norweska

Dieta norweska jest bardzo skuteczna, ale jednocześnie bardzo rygorystyczna. Jej działanie zostało potwierdzone wieloletnim badaniom, natomiast wymaga od każdej osoby odchudzającej się samodyscypliny i co najważniejsze wytrwałości przez okres dwóch tygodni.

Na etapie diety norweskiej ważne jest, aby stosować się do następujących kroków

 1. Dieta musi trwać 14 dni, nie może być krótsza, ani dłuższa.
 2. Należy trzymać się szczegółowo określonych posiłków w jadłospisie.
 3. Będąc na diecie norweskiej nie jadamy kolacji. W ciągu dnia są trzy posiłki tj. śniadanie, drugie śniadanie, a także obiad.
 4. Jajka spożywa się wyłącznie ugotowane na twardo, bądź miękko
 5. Istotne jest spożywanie do 2 litrów dziennie wody niegazowanej.
 6. Należy całkowicie wyeliminować sól, olej, a także śmietanę.

Jadłospis diety norweskiej, który trzeba rygorystycznie przestrzegać:

Dzień – Na śniadanie spożywamy maksymalnie dwa jajka, grejprfut, a także pijemy kawę bądź herbatę wybór należy do osoby odchudzającej się. Natomiast w porze obiadowej spożywamy trzy jajka, jedną kromkę chleba, oraz sałatkę warzywną według preferencji osoby odchudzającej się, dodatkowo pijemy herbatę lub kawę.

Dzień – Śniadanie spożywamy identyczne jak pierwszego dnia. Natomiast obiad musi składać się z wołowiny, pomidora, selera naciowego, ogórka i inne warzywa według wyboru osoby odchudzającej się, popijając herbatą, bądź kawą.

 1. Dzień – Na początek dnia spożywamy dwa jajka, a także ugotowany szpinak z bardzo małą ilością jogurtu (jedna łyżka). Obiad natomiast powinien się składać z dwóch piersi z kurczaka w połączeniu z warzywami, ponadto jak każdego dnia odchudzania z dietą norweską należy pić kawę, bądź herbatę.
 2. Dzień – W tym dniu spożywamy na śniadanie surówkę warzywną, a także grejpfruta, dołączając do tego herbatę, bądź kawę. W porze obiadowej spożywamy 2 jajka, gotowany szpinak, biały ser, a także jedną małą kromkę chleba.
 3. Dzień – Będąc w piątym dniu z dietą norweską, zaleca się spożycie identycznego śniadania jak w dniu trzecim. Natomiast w skład obiadu powinna wchodzić ryba z jedną kromką chleba, dodatkowo pijemy kawę bądź herbatę.
 4. Dzień – Nasze śniadanie w szóstym dniu to sałatka warzywna, kawa bądź herbata. Natomiast głównym posiłkiem dnia powinna być wołowina, seler naciowy, ogórek, pomidor. Po zjedzonym obiedzie pijemy kawę lub herbatę.
 5. Dzień – Na śniadanie spożywamy zimne mięso z kurczaka (najlepiej przygotować dzień wcześniej, wieczorem) grejpfrut, popijając kawą bądź herbatą. W porze obiadowej jemy zupę jarzynową, mięso drobiowe w połączeniu z gotowaną kapustą, oraz seler naciowy, a także grejpfrut dołączając do tego herbatę bądź kawę.

Jest to zarys diety norweskiej na okres jednego tygodnia, natomiast w drugim tygodniu powtarzamy od dnia pierwszego do siódmego i na tym odchudzanie z dietą norweską się kończy udanym efektem zrzucania niepotrzebny kilogramów, o ile znajdziesz się wśród osób, które były konsekwentne, a także cierpliwe w swoim odchudzaniu.

Polecamy także działanie diety oczyszczającej.

Dodaj komentarz