Strona główna / Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa

Jeżeli jesteś wśród osób, które potrzebują lekkiego sposobu odchudzania, to właśnie dieta jogurtowa jest przeznaczona dla Ciebie. Spożywanie jogurtów, może wpłynąć w znacznym stopniu na poprawę procesów trawiennych, powodując przy tym uzyskanie ładnej figury w krótszym okresie czasu. Dieta Jogurtowa zawiera w sobie bardzo dużo ilość wapnia, fosforu, a także białka w akceptowalnej formie dla organizmu. Ponadto dostarcza organizmowi takich witamin jak A, B1, B2, oraz nicynę. Właśnie ta dieta sprawia, że odchudzając się czujemy lekkość na swoim ciele, ponieważ nie powoduje w żadnym stopniu obciążenie żołądka, ale jednocześnie zapewnia uczucie sytości, dlatego też jest tak popularna wśród wielu osób odchudzających się.

Dieta jogurtowa przy regularnym stosowaniu pozwala już po około trzech tygodniach od jej rozpoczęcia zrzucić nawet do 7 kg. Niestety jak każda dieta ma swoje wady, w tym przypadku jest to dieta bardzo monotonna, ponieważ przez cały okres odchudzania spożywamy te same posiłki, co dla wielu osób może się okazać zbyt męczące, jedynym pozytywem powyższej tezy jest fakt, iż na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów jogurtów poczynając od tych naturalnych koncząc na owocowych co może w pewnym zakresie ominąć problem spożywania codziennie tego samego posiłku. Na pewno zaletami w tej diecie jest to, iż pozwala w krótkim czasie zrzucić wiele kilogramów bez efektu jojo, a także wzmocnić układ odpornościowy, oraz poprawić ogólną kondycję procesu trawiennego.

Jak sama nazwa diety wskazuje jej głównym składnikiem będą jogurty, które należy spożywać praktycznie codziennie dołączając je do posiłku. Jej dodatkowymi elementami będą owoce warzywa, czy też wszelkiego rodzaju produkty zbożowe. Dlatego też często zaleca się stosowanie tej diety w okresie letnim, kiedy mamy dostęp do świeżych owoców, oraz warzyw.

Produkty, które warto spożywać będąc na diecie jogurtowej (przykładowy jadłospis)

Śniadanie

  • Jabłko dołączając do tego jogurt owocowy z otrębami
  • Dwie kanapki z cienką wędliną (najlepiej z indyka), dołączając do tego pomarańczę i jogurt naturalny

Obiad

  • Warzywa, a także ziemniaki przygotowane na parze, do tego jogurt owocowy.
  • Wszelkiego rodzaju ryby np. pstrąg bądź dorsz dołączając do tego surówkę warzywną np. z marchwi i jabłka.

Kolacja

  • Twaróg niskotłuszczowy z jogurtem naturalnym, dodatkowo warto dodać rzodkiewkę, a także szczypior, wskazane jest także spożywanie jednej bądź dwóch kromek ciemnego pieczywa.
  • Jogurt naturalny z musli, oraz pół grejpfruta.

Decydując się na dietę jogurtową masz pewność, że poprawisz w znacznym stopniu swój proces trawienny, oczyścisz organizm z toksyn, a także poczujesz się lżej. Ponadto wszystkie składniki takie jak wapń, fosfor, czy inne witaminy genialnie wpływają na funkcjonowanie komórek. Dieta jest godna polecenia, ponieważ pozwala poprawić ogólny stan zdrowia, a także zrzucić wiele kilogramów, istotne jest, aby być wytrwałym i nie zrażać się perspektywą jedzenia kolejny dzień podobnego posiłku.

Przeczytaj także o diecie lekkostrawnej.

Dodaj komentarz