Strona główna / Dieta 5:2

Dieta 5:2

dieta52Zapewne skoro tu trafiłaś zastanawiasz się nad tym jaką dietę wybrać, na wstępie możemy Ci przekazać, że istnieje wiele sposobów na odchudzanie, a jedną z najpopularniejszych metod jest głodówka, niestety jest to fatalne rozwiązanie biorąc pod uwagę fakt, że często kończy się efektem jojo. Od kilku już miesięcy w Polsce coraz bardziej popularniejsza staje się dieta 5 na 2. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z tym, aby pozbyć się niepotrzebnych kilogramów ze swojego ciała.

Głównym działaniem diety 5 na 2 jest stosowanie częściowej głodówki. A mianowicie polega to na ograniczeniu spożycia kalorii dwa razy w tygodnia, dla kobiet to 500 kalorii, natomiast dla mężczyzn o 100 kalorii więcej. Dzięki czemu pozwala to systematycznie pozbywać się każdego tygodnia kolejnych kilogramów. Takie rozwiązanie wydaje się wręcz idealne dla osób, które mają problemy z utrzymaniem się na innych dietach i bez względu na ich etap podjadają przez co nie osiągają zadowalających efektów.

Co jest ważne w diecie 5:2?

1. Przez okres pięciu dni spożywamy posiłki na które mamy ochotę bez liczenia jakichkolwiek kalorii.

2. Przez dwa dni w tygodniu spożywamy wyłącznie 25% posiłku, który spożywaliśmy przez pięć dni w formie dwóch posiłków.

3. Dni tak zwanej głodówki nie mogę następować po sobie, dlatego też zaleca się takie dni jak wtorek, a także piątek, natomiast jest to jedynie przykładowe rozwiązanie i w opinii wielu osób bardzo optymalne.

4. W dniach kiedy obniżamy spożywanie posiłków, ważne jest aby były one bogate w błonnik, a także pełnowartościowe białko.

5. Będąc na tej diecie zaleca się picie dużej ilości napojów niegazowanych, a także herbaty.
Dieta 5 na 2 może okazać się zadowalająca u każdej osoby, natomiast ważne jest, aby być wytrwałym, a także stopniowo zmniejszać ilość kalorii i zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Ponadto istotnym aspektem jest fakt, aby nie przesadzać z ilością spożywanych kalorii w okresie pięciu dni odpoczynku od diety, w innym wypadku efekty mogą okazać się mizerne.

Przykładowy jadłospis diety 5 na 2:

Śniadanie – muesli z otrębami wybranym przez siebie owocem (zaleca się jabłko) i mlekiem (0,5 % tłuszczu).

Obiadokolacja – Łosoś pieczony z cytryną, ewentualnie pomidorami według preferencji, dodatkowo można do tego spożyć małą ilość fasolki szparagowej.
Jeżeli jesteś przekonana o tym, że dieta 5 na 2 jest przeznaczona dla Ciebie pamiętaj, aby w dniach wolnych od ścisłej diety jadać swoje posiłki w miarę regularnie co ułatwi zdecydowanie wprowadzenie odpowiednich nawyków, które pozwolą utrzymać wagę po zakończonej kuracji odchudzającej. Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby spożywać do 2 L dziennie, najlepiej wody niegazowanej. Wszelkie rozwiązania są zależne wyłącznie od Ciebie, od Twojej determinacji, a także chęci uzyskania ładnej figury.

A może zainteresuje Cię dieta jogurtowa?

Dodaj komentarz