Strona główna / Blog / Czy faktycznie dieta Konrada Gacy jest skuteczna?

Czy faktycznie dieta Konrada Gacy jest skuteczna?

Konrad Gaca – założyciel Stowarzyszenia Walki z Otyłością „FatKillers”, jedyny w Polsce specjalista żywieniowy z międzynarodowym tytułem CNS oraz Konsultantem Żywieniowym CNC amerykańskiej Federacji Propta. Przez swoich pacjentów nazywany jest „chudotwórcą”, „guru-mentorem od odchudzania”. Poniżej opisujemy jego program odchudzający znany pod nazwą GACA SYSTEM.

Dieta Konrada Gacy to trójetapowy plan odchudzania, który ma za zadanie pobudzić przemianę materii, pomóc zrzucić zbędne kilogramy oraz nauczyć daną osobę jak radzić sobie po zakończeniu procesu odchudzania, aby utrzymać uzyskaną sylwetkę. Dieta Konrada Gacy jest polecana przez wiele osób, w szczególności przez jego ambasadorów, którym udało się schudnąć. Wśród tych osób jest m.in. Ivona Pavlović, jurorka programu „Taniec z gwiazdami”.

„Gaca System” dzieli się na trzy etapy:

Okres motywacyjny, który trwa 1 miesiąc. W tym czasie pracujemy nad własną motywacją, a także następuje utrata pierwszych kilogramów.

Okres pracy właściwej, który jest podzielony na 14-dniowe cykle. Na tym etapie należy przestrzegać wszystkich zaleceń planu dietetycznego oraz wykonuje się określone treningi.

Okres wyprowadzania z diety, trwa około 3 miesiące i jego celem jest zachowanie wagi po zakończonej kuracji. W tej części systemu uczymy się racjonalnego żywienia oraz dbania o aktywność fizyczną w celu uniknięcia efektu jojo.

Dieta Konrada Gacy – zalety

  • Indywidualne podejście do każdej osoby. Konrad Gaca podkreśla, że każdy człowiek jest inny i dlatego też, każdy z jego pacjentów otrzymuje inny plan dietetyczny, w zależności od swoich celów i potrzeb.
  • Połączenie diety i ćwiczeń fizycznych, co przekłada się na szybki i długotrwały efekt.
  • Cały proces odchudzania odbywa się stopniowo i jest na bieżąco kontrolowany, w razie potrzeby do planu dietetycznego oraz treningowego wprowadzane są określone zmiany – wszystko to gwarantuje bezpieczne i naturalne odchudzanie.
  • Po uzyskaniu wymarzonej sylwetki pacjenci otrzymują cenne wskazówki i nie zostają sami – wszystko po to, aby nie zrujnować uzyskanego efektu.
  • W odróżnieniu od innych znanych planów żywieniowych, program Konrada Gacy ma wpływać przede wszystkim na pobudzenie przemiany materii.

Dieta Konrada Gacy – czy są jakieś wady?

  • Konrad Gaca uważa, że jedynie połączenie odpowiedniej diety wraz z aktywnością fizyczną pozwoli osiągnąć zadowalający efekt. Gaca uważa wręcz, że kto nie ćwiczy, ten nie schudnie – tak więc „Gaca System” musi być stosowany wraz z określonym planem treningowym. Jeśli ktoś nie przepada za wysiłkiem fizycznym, to ten program raczej nie jest dla niego.
  • Dieta Konrada Gacy nie jest dla wszystkich. Okazuje się bowiem, iż niektóre choroby uniemożliwiają wręcz korzystanie z programu „Gaca System”. Tak jest w przypadku osób cierpiących na cukrzycę typu I, choroby nowotworowe, ale też w przypadku osób mających alergię na gluten i silną nietolerancję laktozy.

Jeżeli już to jesteś, może zainteresuje Cię dieta Dukana?

Dodaj komentarz