Strona główna / Recenzje produktów / Calominal recenzja, opinie i działanie

Calominal recenzja, opinie i działanie

Wyrób medyczny Calominal według zapewnień producenta wspomaga leczenie nadwagi. Działanie produktu opiera się na redukcji tkanki tłuszczowej poprzez skuteczne ograniczenie ilości wchłanianych tłuszczów z dostarczanego do organizmu pożywienia, a zawarte w mieszance składniki pozwalają również na pełną kontrolę prawidłowej wagi i zmniejszają przyswajalność cholesterolu. Produkt jest więc przeznaczony zarówno dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, jak i również dla tych, którzy chcą zapobiec przybraniu na wadze.

Warto zaznaczyć, iż producent wyrobu informuje, że w celu osiągnięcia najbardziej korzystnych i widocznych efektów w sylwetce, należy w trakcie przebiegu kuracji zmienić swój styl życia poprzez stosowanie zdrowej diety oraz systematyczne ćwiczenia.

Kapsułka preparatu Calominal zawiera następujące substancje: celuloza, chitozan, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Dawkowanie, cena i przeciwwskazania

Zalecenia dotyczące zażywania preparatu Calominal są różne i zależą od tego, czy chcemy walczyć z nadwagą i zrzucić dodatkowe kilogramy, czy też może zależy nam raczej na zachowaniu obecnej wagi i chcemy jedynie ją kontrolować. W przypadku redukcji wagi ciała należy przyjmować po 2 tabletki 2 razy dziennie, natomiast przy kontrolowaniu wagi wystarczy brać 1 tabletkę również 2 razy dziennie. Bardzo istotne jest, aby kapsułki były zażywane wyłącznie w trakcie dwóch głównych posiłków i należy je popijać dużą ilością wody – przynajmniej 200 ml. Dodatkowo w trakcie przebiegu całej kuracji odchudzającej, producent zaleca, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2-3 litrów płynów. Opakowanie produktu Calominal zawiera 60 kapsułek, jego koszt to około 30 zł w aptekach internetowych (bez kosztów przesyłki).

Lista przeciwwskazań jest dosyć długa, dlatego warto jest dokładnie się z nią zapoznać jeszcze przed zakupem produktu. Tak więc Calominal nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • osoby z uczuleniem na produkty ze skorupiaków, ryb, mięczaków oraz na którykolwiek ze składników preparatu,
  • kobiety w okresie ciąży i podczas karmienia piersią,
  • dzieci do 3 roku życia, osoby powyżej 80 lat,
  • osoby z zaburzeniami trawienia i przemiany materii,
  • gdy wskaźnik masy ciała, czyli BMI jest niższy niż 18,5,
  • Calominal nie powinien być zażywany równocześnie z lekami liofilowymi m.in. doustne środki antykoncepcyjne, niektóre antybiotyki.

Opinie na temat produktu Calominal

Znalezione na forach internetowych opinie na temat tego produktu są bardzo różne. Niestety osoby, które stosowały wyłącznie same kapsułki (bez aktywności i diety) zwykle nie osiągały żadnych efektów w spadku kilogramów. Co więcej, w wielu przypadkach pojawiły się skutki uboczne m.in. zaparcia, wzdęcia, wymioty. Calominal sprawdził się jedynie jako wspomagający preparat podczas regularnej aktywności fizycznej oraz stosowaniu zdrowej diety.

Sprawdź, które miejsce w rankingu tabletek odchudzających zajął produkt Calominal.

Dodaj komentarz